Obyvatelstvo Řecka

Původní řecké obyvatelstvo tvoří asi 98,5 % řecké populace. Je to národ velmi homogenní, procento tureckého a bulharského obyvatelstva je zanedbatelný, stejně jako ostatních národnostních skupin. V Řecku žije kolem 10,7 milionů obyvatel, z čehož asi jedna třetina obývá hlavní město Athény. Převážná část obyvatel žije na pobřeží, a to ve vzdálenosti maximálně 10 km od pobřeží. Řecko nemá mnoho velkoměst, v zemi se nacházejí spíše střední a malá města.

Doporučujeme: levné letenky

Charakteristickým typem osídlení v téměř celém Řecku je venkovské osídlení, a to i v některých částech, které se označují jako městské. Za velkoměsta jsou považovány Athény, Soluň, město Patras na Peloponéském poloostrově, krétský Herakleitos, Vólos a Larisa. Povaha řeckých obyvatel odpovídá jejich jižanské nátuře. Jsou to spíše volnomyšlenkáři s malou úctou k autoritám, ale na svůj národ jsou velmi pyšní. Radost dokáží projevit vřelým způsobem, rádi se dělí o své pocity štěstí a v debatách na různá témata jsou velice aktivní a zúčastnění. Také se ale zřejmě nedočkáte jejich včasného příchodu na sjednanou schůzku.

Rodina je po Řeky velice důležitá, stále ji považují za základní společenskou jednotku. Praktikují společné večeře, obědy, dodržují tradice, a i přesto, že je nynější evropský trend upřednostňovat kariéru před osobním životem, v Řecku to neplatí - řecké ženy dávají přednost rodině a podřizují se tradičnímu vůdcovství mužů.Doporučujeme: Řecko | Dovolená Řecko | Last minute Řecko | Řecko | Řecko | Levné ubytování | Cestovní kancelář

Vyražte na dovolenou s INVIA.CZ. S nabídkou největšího online prodejce zájezdů můžete na jednom místě, v přehledné formě a z pohodlí vašeho domova, vybírat zájezdy od 200 cestovních kanceláří, letenky do celého světa, ubytování v České republice a v zahraničí, online autopůjčovnu a další cestovatelské služby a informace. Dovolená s INVIA.CZ je bez rizika.