Hospodářství Řecka

Řecké hospodářství

Řecko procházelo po druhé světové válce poměrně složitou hospodářskou situací. Tehdejší průmysl nebyl příliš rozvinutý, tudíž řecká ekonomika stále převážně na drobných průmyslových podnicích zpracovávající tabák, kůže, bavlnu nebo potraviny. Následující roky znamenaly pro Řecko hospodářský rozkvět. Americká a evropská finanční injekce pomohla řeckému hospodářství zbudovat pevnější základy pozdějším prosperujícím oblastem. Stavěly se nové elektrárny, budovaly se zavlažovací systémy, stavěly lodě a svou podporu získal i chemický a elektrotechnický průmysl.

Krize v Řecku

V souvislosti se strukturálními krizemi, které znamenaly skokový nárůst cen ropy v 70. letech, ekonomickou situaci Řecka značně zbrzdily. Závislost na dovozu průmyslových výrobků, nedostatečná produktivita práce i výkonnost ekonomiky pasuje Řecko mezi státy, které ač členy Evropské unie, za jejím průměrem značně belhají. Národní kredit však zvyšují loďařské společnosti.

Zajímavosti o Řecku

Řecko je vlastníkem údajně třetího největšího obchodního loďstva na světě. A musíme připomenout i slavného Onassise, majitele řecké rejdařské společnosti. Námořní doprava a turistický průmysl jsou jedny z mála oblastí, kterými se může řecká ekonomika pochlubit. Díky svým přírodním krásám a historickým památkám je Řecko jedním z nejvyhledávanějších míst pro letní dovolenou, tudíž je také značně závislé na cestovním ruchu.

Doporučujeme: levné letenky

Turismus v Řecku

Do Řecka ročně zavítá 7 milionů turistů, čímž se řadí mezi světově nejnavštěvovanější turistická střediska, která lákají buď poznávacími zájezdy nebo pobyty u moře. Největší návštěvnosti se těší řecké ostrovy, zejména na východním pobřeží. Zemi zajistila další potřebnou publicitu i olympiáda, která se zde odehrála v roce 2004.Doporučujeme: Řecko | Dovolená Řecko | Last minute Řecko | Řecko | Řecko | Levné ubytování | Cestovní kancelář

Vyražte na dovolenou s INVIA.CZ. S nabídkou největšího online prodejce zájezdů můžete na jednom místě, v přehledné formě a z pohodlí vašeho domova, vybírat zájezdy od 200 cestovních kanceláří, letenky do celého světa, ubytování v České republice a v zahraničí, online autopůjčovnu a další cestovatelské služby a informace. Dovolená s INVIA.CZ je bez rizika.