Ubytování v Řecku

Ubytování v Řecku

Lze nalézt vhodné ubytování pro nejrozmanitější klientelu není v Řecku problém. Ubytování se vyskytuje v nejrůznějších kategoriích, které uspokojí jak dobrodružné povahy, pro které luxus a pohodlí není to nejdůležitější, tak i náročnou klientelu, kteří si jsou ochotni za svou spokojenost velmi dobře zaplatit. Ubytování se nabízí jednak v hotelech, penzionech, hostelech, různých ubytovnách, apartmánech, vilách nebo v kempech.

Místo standardních hvězdiček označujících kategorii se na řeckých hotelech a domech vyskytují příslušná písmena. Úroveň ubytovacích zařízení se liší, písmeno „L“ označuje u hotelů luxusní ubytování, o kategorii nižší je potom „A“, což sestupuje až do „E“. Penziony se nacházejí ve stupnice A - C, podle toho, jak jsou vybaveny.

Doporučujeme: levné letenky

I ty jednodušší pokoje nabízejí ale kvalitní a čisté ubytování, jsou všechny vybaveny standardním nábytkem a koupelnou na dobré úrovni. Pokud nemáte rezervovaný zájezd nebo ubytování s cestovní kanceláří, můžete mít problém najít v letní sezóně ubytování, hotely a penziony jsou většinou obsazené. Stejná situace nastává o Velikonocích.

Mimo sezónu by s ubytováním problém nastat neměl, přestože je řada kempů i hotelů v zimních měsících uzavřena. Pokud jste dobrodružnější povahy a nevadí vám strávit vaši dovolenou v kempu, bude se vám hodit seznam kempů, které se nacházejí v různým místech Řecka, a ve kterých je možno se ubytovat. Takový seznam najdete na webových stránkách organizace Pahnellenic Camping Associaton, který je každoročně obnovován a informace jsou aktualizovány.

Levné ubytování, ovšem také s odpovídající nižší kvalitou, nabízejí youth hostely. Jsou určeny opravdu nenáročných klientům, protože jsou většinou staré a ne zrovna čisté. Lepší ubytování se nabízí v různých studentských ubytovnách a kolejích. Ovšem nejvyhledávanějším typem ubytování jsou hotely, které se nacházejí v různých cenových relacích, takže uspokojí velkou škálu klientů, dále soukromé apartmány nebo vily, popřípadě penziony.

Stravování bývá v hotelech nabízeno formou polopenze, u luxusních hotelů i plné penze. Velmi oblíbená jsou také studia bez stravy – jedním z důvodů je, že jsou samozřejmě levnější, a také to, že se lidé chodí individuálně stravovat nejčastěji do různých řeckých taveren, kde mohou ochutnat rozličné místní speciality podle vlastního vkusu a momentální chuti.Doporučujeme: Řecko | Dovolená Řecko | Last minute Řecko | Řecko | Řecko | Levné ubytování | Cestovní kancelář

Vyražte na dovolenou s INVIA.CZ. S nabídkou největšího online prodejce zájezdů můžete na jednom místě, v přehledné formě a z pohodlí vašeho domova, vybírat zájezdy od 200 cestovních kanceláří, letenky do celého světa, ubytování v České republice a v zahraničí, online autopůjčovnu a další cestovatelské služby a informace. Dovolená s INVIA.CZ je bez rizika.