Peníze v Řecku

Peníze v Řecku

Vzhledem k tomu, že je Řecko od roku 2002 součástí eurozóny, vyměnilo svou původní národní měnu drachmu za euro. Pro občany členských států Evropské unie platí, že mohou do země přivézt hotovost v libovolné výši. Nečlenové musí deklarovat hotovost, která převyšuje 6000 euro. Přestože má Řecko své vlastní vyhotovení euro bankovek, můžete samozřejmě použít bankovky všech ostatních členů eurozóny.

Doporučujeme: levné letenky

Banky v Řecku

Banky v Řecku mají v pracovní dny otevřeno od 8 do 16 hodin, v pátek pouze do 15:30. Jsou umístěny také ve všech turistických střediscích, kde pro návštěvníky umožňují výměnu peněz také ve večerních hodinách. Směnárny jsou také součástí hotelů, autopůjčoven, informačních kanceláří a samozřejmě na poštách. Jejich kurzy se ale mohou lišit, tudíž je vhodné si je před výměnou ověřit a porovnat.

Kreditní karty v Řecku

Platba kreditními kartami v Řecku je velice pohodlná zejména při placení za trajekt nebo půjčení automobilu, ubytování a úhradu letenek. Akceptovány jsou například karty Visa, MasterCard, Diners Club nebo American Express. Pro úhradu v restauraci, obchodě nebo hotelu je vhodnější připravit si hotovost, tam obvykle karty neakceptují.

Cenyv Řecku

Cenová hladina v Řecku je srovnatelná s cenami v České republice. Oproti zemím západní Evropy jsou ceny přijatelnější. Stravování vás vyjde samozřejmě levněji, pokud budete nakupovat v levnějších supermarketech.Doporučujeme: Řecko | Dovolená Řecko | Last minute Řecko | Řecko | Řecko | Levné ubytování | Cestovní kancelář

Vyražte na dovolenou s INVIA.CZ. S nabídkou největšího online prodejce zájezdů můžete na jednom místě, v přehledné formě a z pohodlí vašeho domova, vybírat zájezdy od 200 cestovních kanceláří, letenky do celého světa, ubytování v České republice a v zahraničí, online autopůjčovnu a další cestovatelské služby a informace. Dovolená s INVIA.CZ je bez rizika.